Co jsme uvařili

V pivovaru HAKSNA najdete piva pro opravdové fajnšmekry, kteří chtějí zkusit něco nového, netradičního. Recepty vymýšlíme nejen podle ročního období, ale chceme objevovat nové příchutě a kombinace, které budou pro naše HAKSŇÁKY nezapomenutelným zážitkem. Můžete se těšit na styly IPA, ALE, Porter, NEIPA, kyseláč, ale i další. Objevte HAKSNU!

MírBir

Speciální edice piva pro Divadlo Mír

Nealkozub

Speciální edice piva pro Divadlo Mír

Milanův nářez

Speciální edice piva pro Divadlo Mír

Nealkozub

Speciální edice piva pro Divadlo Mír

Milanův nářez

Speciální edice piva pro Divadlo Mír

MírBir

Speciální edice piva pro Divadlo Mír

Chacharův ležák

Speciální edice piva pro FC Baník Ostrava

Chacharova IPA

Speciální edice piva pro FC Baník Ostrava

Honza Kubáň

PODsládek

Vášnivý domovarník neboli homebrewer je náš podsládek Honza! Taková pravá ruka našeho Mirka, ale musí zapojit i levou ruku, aby našrotoval slad, uvařil pivo, prováděl sanitace, rozvážel i stáčel. Craftové (řemeslné) pivko má v krvi už pár let a po boku zas má doma šikovnou sládkovou, tak není divu, že se z výroby piva stala vášeň a nastoupil do HAKSNY. Jako malý kluk toužil být pilotem stíhačky, ale po zhlédnutí filmu Top Gun si řekl, že bude raději vařit pivo a zrobil dobře, kluk jedna šikovná! Rád si vychutná piva stylu NEIPA a brutIPA, a to ideálně při sledování Forresta Gumpa, protože i jeho máma říkává, že pro hlupáka každej hlupák. Zkrátka vášniví pivovarníci vám v HAKSNĚ navaří to nejlepší!

Mirek Hájek

sládek

Seznamte se s Bohem! Mirďa je hlavní sládek pivovaru HAKSNA, který svůj první jahodový ležák uvařil doma, když ještě mutoval. Sice chtěl být původně veterinářem, ale pak zjistil, že i v pivovaru může potkat pár kočiček, co potřebují pomoc, ale i několik neurvalých psů, kterým může dát lekci. První zkušenosti posbíral v pivovaru v Hradci Králové, ale pak se vrátil do své razovité domoviny, aby dal život nejen novým pivům HAKSNA. A tak vaří pivo, ochutnává, vylepšuje, vymýšlí nové recepty…Sládek sice musí pít vše, ale Mirek si nejraději vychutná piva stylu NEIPA (New England IPA) a Pastry Stout. A jako správný sládek říká, že alkohol je metla lidstva, ale zametat se přece musí! Takže na pivo jedině s Mírou!

Lucka Andělová

obchodní zástupce

Takový náš pivovarský Anděl je obchodní zástupkyně Lucka! Jejím dětským snem sice bylo být paní za přepážkou na poště, ale díky bohu se nakonec s radostí usadila v našem pivovaru HAKSNA, kde naštěstí doručujeme včas. Byla to holka zvědavá a těšila se, že u nás ochutná různé styly piv, protože sama zbožňuje spodně kvašený ležák, ale též svrchně kvašenou IPU. Ale zpátky k robotě! Lucka má na starosti obchodní činnost našeho pivovaru, vyhledává nové milovníky piva HAKSNA, přesvědčuje, informuje, prodává, aby byl spokojený zákazník, ale také náš šéf Dan. Nestrká frňák do cizích životů a hlásá, ať každý žije svůj vlastní život, a to se nám na ní líbí. Takže až vás jednou osloví, věřte, že jste ve správných andělských rukou!

Míša Petruželová

asistentka prodeje

Naše Míša je taková superžena! Oficiálně asistentka prodeje, neoficiálně akční holka do nepohody. Vyřizuje vaše objednávky na našem e-shopu HAKSNA, zodpovídá vaše japné, nejapné, vtipné i velmi vážné dotazy týkající se nejen piva, ale hlavně se stará o dodání chmeleného moku do hospod, restaurací a obchodů. Je vám povědomá? Aby ne! U nás v pivovaru si totiž u ní můžete koupit naše pivko. Zkrátka se stará o to, abyste nebyli žízniví a měli vždy co pít! Ale pivovarská holka zrovna nebyl její dětský sen, protože ji to táhlo k malování a fotografii. Nicméně nyní vám vymaluje aspoň úsměv na tváři! Není to žádná žabka, takže na vodu ji neutáhnete, ale s oblibou si vychutná pivo typu IPA. A jak sama říká: „Co tě nezabije, to tě posílí. Takže na zdraví!“

Dan Hořínek

výkonný ředitel

A máme tady pana ředitele! Dan je příjemný chlapík, který je zocelen životem v Ostravě, a kterému se pivo lepí na jazyk už od mládí. Od roku 2019 řediteloval rodinnému pivovaru ve Staré Bělé, ale měl svůj vlastní pivní sen, takže není divu, že nyní rozjel pivovar HAKSNA. Neustále tvoří a kontroluje plnění strategie pivovaru, dohlíží nad procesem výroby chmeleného moku, občas hodí oko na své zaměstnance, ale dostane se i k degustaci zrajícího piva, takže má to i svá pozitiva! Jako malý vzhlížel k Jardovi Jágrovi, ale naštěstí ne účesem. Životním mottem je: „Žádný učený z nebe nespadl.“ A jaká piva zbožňuje náš říďa? Začínal na klasickém ležáku, ale je to chlap moderní, takže rád experimentuje s nejrůznějšími pivními styly a je mu jedno, že mu do kryglu někdo vymačká svěží ananas nebo vysype zrnko kávy. A tento fakt vás může ujistit, že se s pivovarem HAKSNA nebudete nudit!