O Haksně

To se takhle jednoho dne vrátil jeden šikovný sládek Mirek z Hradce, aby se usídlil tady u nás doma v Ostravě – razovité, ale krásné. Měl za sebou hromadu zkušeností, ale taky nápadů, které chtěl zrealizovat. A potkal se tady s Danem, který po dlouhých letech v rodinném pivovaru toužil rozjet vlastní pivovar ve Staré Bělé a hledal šikovného sládka, se kterým by sdílel své nadšení a velký sen. A tak si hoši plácli a společně do toho šlápli…a byla z toho HAKSNA.

Proč zrovna taky fajny ostravsky název? Bo my Ostravaci se teho nebojime, no ni? Máme tady své kořeny, rodiny i přátelé. Jsme součástí velké černé perly Moravy, máme krátké zobáky, ale taky velké srdce a rozhodně se nebojíme roboty! Těch názvů padlo v hlasování mnoho, ale pivo s názvem CYP nebo PYČO by mohlo zastínit lahodnou chuť chmeleného moku, a tak jsme z finálních názvů vybrali slovo HAKSNA – podstatné jméno ženského rodu označující nohu, končetinu či hnátu, bo ta tě prostě nakopne a zvedne ze židle!

Postupně se pivovar HAKSNA rozrůstal, a tak ředitel Dan přizval ke spolupráci taky podsládka Honzu, o obchod se stará šikovná Lucka, prodeje zajišťuje zase vtipná Míša a máme tady i neskutečného dříče Filipa. Dát život pivovaru není věc jednoduchá, ale se skvělým týmem je to prostě radost.

Říkáte si možná, v čem je HAKSNA výjimečná. My se s těmi recepty zkrátka mazlíme! Sedneme si klidně do hospody a debatujeme, překřičujeme se, hlásáme nápady i totální úlety. Občas se vychází z původních receptů, ale někdy prostě musíte začít od píky. Zkoumáme zahraniční styly, typy chmelů, hořkost, barvu, ovocné chutě, bylinky, aromata. Ale v jednom máme jasno – chceme se zaměřit na moderní pivní styly a přinášet našim zákazníkům pravidelnou dávku inspirativních piv. Bo vo tom to je!

Svěřte proto svou žízeň do rukou pivovaru HAKSNA a nechte se opojit kvalitními pivními styly s fantazií. Těšíme se, až ochutnáte!

Dan, Mirek
a HAKSNA tým

Náš tým

Tak tenhle počin není žádné ONE MAN SHOW, ale dost solidní práce úžasného týmu mladých lidí, kteří jsou zapálení milovníci piva, homebreweringu a života v pivovaru. Žádná béčka, ale poctivě uvařená bečka! Prozkoumejte všechny členy naší HAKSNY.

Dan

výkonný ředitel

Honza

podsládek

Mirek

sládek

Lucka

obchodní zástupce

Míša

asistentka prodeje

Filip

skladník

Náš tým

Tak tenhle počin není žádné ONE MAN SHOW, ale dost solidní práce úžasného týmu mladých lidí, kteří jsou zapálení milovníci piva, homebreweringu a života v pivovaru. Žádná béčka, ale poctivě uvařená bečka! Prozkoumejte všechny členy naší HAKSNY.

A máme tady pana ředitele! Dan je příjemný chlapík, který je zocelen životem v Ostravě, a kterému se pivo lepí na jazyk už od mládí.
Více

Dan

výkonný ředitel

Vášnivý domovarník neboli homebrewer je náš podsládek Honza!
Více

Honza

podsládek

Seznamte se s Bohem! Mirďa je hlavní sládek pivovaru HAKSNA, který svůj první jahodový ležák uvařil doma, když ještě mutoval.
Více

Mirek

sládek

Takový náš pivovarský Anděl je obchodní zástupkyně Lucka!
Více

Lucka

obchodní zástupce

Naše Míša je taková superžena! Oficiálně asistentka prodeje, neoficiálně akční holka do nepohody.
Více

Míša

asistentka prodeje

Filda je neskutečný dříč!

Filip

skladník

Dan Hořínek

výkonný ředitel

A máme tady pana ředitele! Dan je příjemný chlapík, který je zocelen životem v Ostravě, a kterému se pivo lepí na jazyk už od mládí. Od roku 2019 řediteloval rodinnému pivovaru ve Staré Bělé, ale měl svůj vlastní pivní sen, takže není divu, že nyní rozjel pivovar HAKSNA. Neustále tvoří a kontroluje plnění strategie pivovaru, dohlíží nad procesem výroby chmeleného moku, občas hodí oko na své zaměstnance, ale dostane se i k degustaci zrajícího piva, takže má to i svá pozitiva! Jako malý vzhlížel k Jardovi Jágrovi, ale naštěstí ne účesem. Životním mottem je: „Žádný učený z nebe nespadl.“ A jaká piva zbožňuje náš říďa? Začínal na klasickém ležáku, ale je to chlap moderní, takže rád experimentuje s nejrůznějšími pivními styly a je mu jedno, že mu do kryglu někdo vymačká svěží ananas nebo vysype zrnko kávy. A tento fakt vás může ujistit, že se s pivovarem HAKSNA nebudete nudit!

Honza Kubáň

PODsládek

Vášnivý domovarník neboli homebrewer je náš podsládek Honza! Taková pravá ruka našeho Mirka, ale musí zapojit i levou ruku, aby našrotoval slad, uvařil pivo, prováděl sanitace, rozvážel i stáčel. Craftové (řemeslné) pivko má v krvi už pár let a po boku zas má doma šikovnou sládkovou, tak není divu, že se z výroby piva stala vášeň a nastoupil do HAKSNY. Jako malý kluk toužil být pilotem stíhačky, ale po zhlédnutí filmu Top Gun si řekl, že bude raději vařit pivo a zrobil dobře, kluk jedna šikovná! Rád si vychutná piva stylu NEIPA a brutIPA, a to ideálně při sledování Forresta Gumpa, protože i jeho máma říkává, že pro hlupáka každej hlupák. Zkrátka vášniví pivovarníci vám v HAKSNĚ navaří to nejlepší!

Mirek Hájek

sládek

Seznamte se s Bohem! Mirďa je hlavní sládek pivovaru HAKSNA, který svůj první jahodový ležák uvařil doma, když ještě mutoval. Sice chtěl být původně veterinářem, ale pak zjistil, že i v pivovaru může potkat pár kočiček, co potřebují pomoc, ale i několik neurvalých psů, kterým může dát lekci. První zkušenosti posbíral v pivovaru v Hradci Králové, ale pak se vrátil do své razovité domoviny, aby dal život nejen novým pivům HAKSNA. A tak vaří pivo, ochutnává, vylepšuje, vymýšlí nové recepty…Sládek sice musí pít vše, ale Mirek si nejraději vychutná piva stylu NEIPA (New England IPA) a Pastry Stout. A jako správný sládek říká, že alkohol je metla lidstva, ale zametat se přece musí! Takže na pivo jedině s Mírou!

Lucka Andělová

obchodní zástupce

Takový náš pivovarský Anděl je obchodní zástupkyně Lucka! Jejím dětským snem sice bylo být paní za přepážkou na poště, ale díky bohu se nakonec s radostí usadila v našem pivovaru HAKSNA, kde naštěstí doručujeme včas. Byla to holka zvědavá a těšila se, že u nás ochutná různé styly piv, protože sama zbožňuje spodně kvašený ležák, ale též svrchně kvašenou IPU. Ale zpátky k robotě! Lucka má na starosti obchodní činnost našeho pivovaru, vyhledává nové milovníky piva HAKSNA, přesvědčuje, informuje, prodává, aby byl spokojený zákazník, ale také náš šéf Dan. Nestrká frňák do cizích životů a hlásá, ať každý žije svůj vlastní život, a to se nám na ní líbí. Takže až vás jednou osloví, věřte, že jste ve správných andělských rukou!

Míša Petruželová

asistentka prodeje

Naše Míša je taková superžena! Oficiálně asistentka prodeje, neoficiálně akční holka do nepohody. Vyřizuje vaše objednávky na našem e-shopu HAKSNA, zodpovídá vaše japné, nejapné, vtipné i velmi vážné dotazy týkající se nejen piva, ale hlavně se stará o dodání chmeleného moku do hospod, restaurací a obchodů. Je vám povědomá? Aby ne! U nás v pivovaru si totiž u ní můžete koupit naše pivko. Zkrátka se stará o to, abyste nebyli žízniví a měli vždy co pít! Ale pivovarská holka zrovna nebyl její dětský sen, protože ji to táhlo k malování a fotografii. Nicméně nyní vám vymaluje aspoň úsměv na tváři! Není to žádná žabka, takže na vodu ji neutáhnete, ale s oblibou si vychutná pivo typu IPA. A jak sama říká: „Co tě nezabije, to tě posílí. Takže na zdraví!“